Adres: Nám. 14. října 1307/2 CZ-150 00 Praga, Republika Czeska

Telefon: +420 606638183

www.saint-gobain.cz

Studium Przypadku

 

O firmie

O firmie

About the company

Grupa Saint-Gobain projektuje i produkuje wysokowydajne materiały budowlane, które oferują kompleksowe rozwiązania dla jakościowego, ekonomicznego i zrównoważonego życia. Znajdziesz je wszędzie w swoich domach i w codziennym życiu: w budynkach, transporcie, infrastrukturze i w wielu zastosowaniach przemysłowych. Firma produkuje również szkło dla branży budowlanej i motoryzacyjnej oraz systemy zaopatrzenia w wodę.

Grupa Saint-Gobain działa w Czechach od 1992 roku. Obecnie obejmuje 4 firmy zarządzające 14 zakładami produkcyjnymi, 9 marek, w tym Rigips, Isover i Weber, oraz ponad 4 000 pracowników.

Wyzwanie

Przez wiele lat firma korzystała z systemu dla przedstawicieli handlowych, który nie spełniał już jej wymagań pod kątem dalszego rozwoju, zarówno pod względem architektury, jak i prędkości wdrażania wymaganych modyfikacji. Dlatego pod koniec 2018 roku postanowiono zakupić rozwiązanie Salesforce, które już było używane przez Grupę Saint-Gobain w kilku innych krajach.

Rozwiązanie

Wdrożenie rozpoczęło się od analizy, pięć miesięcy później aplikacja została wdrożona dla działu Rigips, a kilka tygodni później dla działu Isover.

Rozwiązanie jest wykorzystywane do zarządzania procesami biznesowymi, czyli w edycji Sales Cloud. Oprócz korzystania z standardowych narzędzi biznesowych, dokonano także dodatkowych dostosowań za pomocą standardowych narzędzi konfiguracyjnych lub niestandardowego rozwoju w Salesforce.

Kluczowe korzyści

W Salesforce wprowadzono dostosowania w związku z kompleksową strukturą cen i rabatów dotyczącą klientów i produktów. Przy tworzeniu wyceny cena jest obliczana automatycznie, a struktura rabatów jest szczegółowo rozbijana. Główną zaletą jest możliwość dokonywania aktualizacji struktury obliczeniowej przez uprawnionego użytkownika, bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu informatyki, co pozwala na utrzymanie cen i systemu rabatowego w aktualnym stanie.

Jeśli cena lub rabat musi zostać dodatkowo dostosowany przez użytkownika, inaczej niż oblicza to system, użytkownik musi poddać wycenę do zatwierdzenia przez odpowiednią osobę. Procesy te określają, kto ma prawo do zatwierdzania w jakich przypadkach i w jakim zakresie, a odpowiedni proces zatwierdzania rozpoczyna się automatycznie zgodnie z ustalonymi kryteriami. Ta funkcja umożliwia zarządowi pełen przegląd tego, kto i kiedy przesłał i zatwierdził wycenę. Nie ma możliwości wysłania wyceny do klienta bez wcześniejszego zatwierdzenia.

Saint-Gobain wykorzystuje również niestandardową aplikację do kalkulacji projektu, która pozwala klientom lub partnerom zdefiniować potrzebne elementy materiałowe do wdrożenia projektu. Wdrożono integrację tej aplikacji z Salesforce. Ta funkcja umożliwia wyeksportowanie utworzonych konstrukcji jednym kliknięciem do Salesforce, gdzie generowane są ceny, rabaty i wycena, aby można je było wysłać bezpośrednio do klienta z Salesforce.

Ponieważ pracownicy Saint-Gobain spędzają większość czasu w terenie u klientów, bardzo doceniają, że Salesforce zawiera własną aplikację mobilną. Użytkownik może tworzyć wycenę lub prosić o jej zatwierdzenie bezpośrednio w terenie, a jego menedżer może to zatwierdzić na swoim telefonie lub tablecie. Podczas negocjacji z klientem użytkownik ma również dostęp do zapisów poprzednich spotkań i innych ważnych informacji.

Nikola Hoffmann

Dyrektor Generalny Działu Rigips i Członek Zarządu

Nikola Hoffmann

CEO of the Rigips Division and Member of the Board of Directors

"Jesteśmy zadowoleni z samej aplikacji. Doceniamy możliwość dostosowania funkcji do naszych potrzeb. Współpraca z lokalnym partnerem odbywa się praktycznie w trybie "just-in-time". Doceniamy ich doświadczenie, znajomość lokalnego otoczenia i zdolność do szybkiego zrozumienia naszych wymagań i ich wdrożenia. To jest coś, z czego jesteśmy szczególnie zadowoleni, ponieważ poprzedni system albo nie pozwalał na to, albo czas reakcji był niewspółmiernie długi.

Wdrożenie przebiegło zgodnie z oczekiwaniami.

 

Nie napotkaliśmy na żadne poważne komplikacje. Przejście zespołu sprzedażowego do Salesforce było stosunkowo gładkie, chociaż patrząc wstecz, bardziej skupienie się na przygotowaniu i istotnych krokach w celu wsparcia adaptacji nowego systemu powinno mieć większe znaczenie.

Czy chcesz poprawić wyniki sprzedaży?

Skontaktuj się z naszymi agentami ds. sprzedaży, aby omówić etapy projektu.