Adres: Nám. 14. října 1307/2 CZ-150 00 Praga, Republika Czeska

Telefon: +420 606638183

Implementacja Field Service dla Energii Słonecznej

 

Branża energii odnawialnej to jedna z najbardziej nowoczesnych branż, która stale rozwija się dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i generowaniu nowych pomysłów. A jednak wciąż istnieją firmy zajmujące się energią słoneczną i wiatrową, które planują obsługę terenową przy użyciu niekontrolowanych arkuszy kalkulacyjnych, a nawet zwykłych, białych tablic.

 

Choć tablica bywa przesadą, to najczęściej obraz, jaki się pojawia, to ten, że każdy dział używa swojego zestawu niepowiązanych aplikacji do wykonywania swojej pracy, a następnie przesyła niezbędne dane za pomocą e-maili lub komunikatorów. E-maile gubią się, albo ktoś zapomina skopiować ich zawartość do odpowiedniego folderu, i masz problem. A masz szczęście, jeśli masz go teraz, bo jeśli błąd pojawi się za miesiąc czy dwa, to nie będzie można go zrozumieć. Jeśli twój system stał się zbyt skomplikowany, by sprostać rosnącym wymaganiom, prawdopodobnie potrzebujesz nowoczesnego rozwiązania, które zintegruje wszystkie działania związane z planowaniem, dystrybucją, rachunkowością i wykorzystaniem zapasów w jednej przyjaznej dla użytkownika aplikacji.

 

Nazywa się to Salesforce Field Service i jest to standardowe rozwiązanie dla wszystkich wyzwań związanych z mobilną siłą roboczą. Zapewnia doskonałe efekty i jest obecnie używane przez dziesiątki tysięcy firm na całym świecie. I tak jak każde inne rozwiązanie o takiej skali - potrzebuje dedykowanych specjalistów, aby zintegrować je z twoim przedsiębiorstwem i wprowadzić cię na właściwą ścieżkę. Właśnie tutaj pojawia się firma zarządzająca obszarem Field Service!

 

Fansfactory to oficjalny partner Salesforce CRM, który dostarcza integrację Field Service dla branży energetyki słonecznej w całej Republice Czeskiej i za granicą. Konkretnie dostarczamy rozwiązania Field Service dla firm ze Słowacji, Niemiec, Holandii, Austrii, Polski, Węgier, Rumunii i Belgii. Nasz atut jest dość prosty: wiemy wszystko, co można wiedzieć o Salesforce Field Service, i pomożemy ci wykorzystać wszystkie jego zalety.

Co to jest Salesforce Field Service?

Field Service to ostateczne narzędzie zaprojektowane, aby pomóc w zarządzaniu pracownikami mobilnymi i połączeniu ich z innymi działami. Przestarzały system „każdy dla siebie”, w którym kluczowe dane są dzielone między zespoły na cotygodniowych lub nawet codziennych spotkaniach, udowodnił swoją nieskuteczność.

 

Teraz, jeśli chcesz, aby twoje zespoły działały na wyższym poziomie, chcesz, aby twoi pracownicy służby terenowej mieli dostęp do wszystkich informacji, których mogą potrzebować podczas pracy. Obejmuje to dane (ale nie jest do nich ograniczone) dotyczące historii relacji klienta z firmą, posiadanego sprzętu, osoby, która dokonała jego ostatniego serwisu, itp. A także inne zespoły muszą wiedzieć, co się dzieje w terenie!

 

Oto kilka z najważniejszych zalet narzędzia Field Service jako narzędzia do zarządzania pracownikami mobilnymi:

 

 • Inteligentne planowanie dzięki pełnemu przeglądowi działalności twojej pracy mobilnej. Jeśli ktoś się spóźnia - wiesz, że musisz przesunąć następną pracę. Jeśli wizyta trwała krócej niż powinna - wiesz, że masz okienko i możesz je wykorzystać.
 • Właściwe osoby do odpowiednich zadań - zobaczysz każdy zespół wraz z profilami wszystkich jego członków i będziesz mógł przypisać najbardziej wykwalifikowanych specjalistów do najbardziej wymagających zadań.
 • Szybki łańcuch zatwierdzania, który eliminuje irytujące opóźnienia i jednocześnie pozwala śledzić każdy projekt lub konkretne zadanie od pracownika z terenu, który nad nim pracował, aż do kierownika, który go nadzoruje i zatwierdza dodatkowe wydatki.
 • Pełne rozwiązanie w chmurze oznacza, że Twoi pracownicy nie będą musieli niczego pobierać na swoje komputery. Potrzebują stabilnego połączenia internetowego, i to wszystko! Chmura również rozwiązuje wszystkie problemy z wersjami oprogramowania, które są nieuniknione w przypadku produktów do pobrania. Aktualizacje są dostępne dla klientów zaraz po ich wdrożeniu, a błędy spowodowane korzystaniem z przestarzałej wersji są już przeszłością!
 • Aplikacje na smartfony dla specjalistów pracujących w terenie są dostępne na urządzenia z systemem iOS i Android.

Firma konsultingowa ds. Field Service dla branży energii słonecznej

Salesforce Field Service może wydawać się narzędziem cudownym, i takie jest, ale trzeba go właściwie używać. Jak wiele innych zaawansowanych narzędzi dostępnych obecnie, jest on rozwijany przez setki programistów i stale ewoluuje. Aby mieć na uwadze wszystkie opcje i zalety, trzeba poświęcić Field Service pełny etat, a my w Fansfactory właśnie tak mamy!

Fansfactory oferuje kompleksowe rozwiązania Field Service dla branży energii słonecznej, obejmujące: 

 

 • Planowanie. Pomożemy Ci opracować wizję tego, czego możesz dokonać dzięki Field Service.
 • Początkowa integracja. Specjaliści z zakresu Field Service w firmie Fansfactory dostosują i dopasują Twój pakiet zgodnie z Twoimi potrzebami i będą pracować nad każdą sugestią i dodatkowym pomysłem.
 • Transfer danych. Wszystkie informacje, które obecnie posiadasz, zostaną starannie przeniesione do Salesforce Cloud, a my upewnimy się, że nic nie zostanie utracone.
 • Szkolenie personelu. Gdy początkowy system zostanie dostosowany, zorganizujemy sesje szkoleniowe dla Twoich pracowników i wyjaśnimy im każdy aspekt Field Service, który jest istotny dla ich pracy.
 • Długotrwałe wsparcie i serwis. Cenimy naszych klientów, dlatego dążymy do zapewnienia każdemu z nich jak najlepszego rezultatu. Dlatego jesteśmy dostępni do konserwacji, rozwiązywania problemów i doradztwa w zakresie nowych funkcji nawet po zakończeniu integracji!

5 Zalet Field Service dla branży energetyki słonecznej

Oprócz oczywistych korzyści, jakie niesie ze sobą Field Service dla firm z dużym mobilnym personelem, ma on również wiele zalet, które są szczególnie korzystne dla branży energii odnawialnej ogólnie oraz dla firm zajmujących się energią słoneczną w szczególności.

 

 1. Raportowanie, monitorowanie i dostęp do informacji w czasie rzeczywistym następnej generacji. Panele słoneczne są skomplikowanymi i kosztownymi urządzeniami, dlatego planowana konserwacja jest niezbędna, aby wyeliminować możliwość awarii i zapewnić nieprzerwany przepływ energii.
 2. Przeniesienie danych z projektów bezpośrednio do aplikacji Field Service pozwala dowiedzieć się, co się dzieje i rozwiązać wszelkie problemy, zanim nabiorą one rozpędu.
 3. Inteligentne planowanie spotkań z klientami prywatnymi. Kiedy odwiedzasz prywatne mieszkanie, agenci z mobilnym personelem muszą wydajnie wykorzystać czas klienta, nie sprawiając mu niedogodności.
 4. Badanie niezawodności i trwałości systemów i komponentów, które wykorzystujesz, aby dostarczyć najlepsze produkty dla swoich klientów.
 5. Pomoc zdalna. Niedoświadczona osoba może szybko rozwiązać pewne problemy pod kierunkiem profesjonalisty. To oszczędza czas i pokazuje klientowi, że masz elastyczne podejście.

 

Fansfactory chce, abyś odniósł sukces

 

Kiedy Fansfactory wdraża rozwiązania Field Service dla firm z branży energii słonecznej, stajemy się częścią twojego zespołu. Nasza praca polega nie tylko na integrowaniu Field Service z twoimi procesami biznesowymi. To oznacza, że naszym celem jest pomóc ci osiągnąć cele dzięki naszej pomocy. Na początkowych etapach współpracy omówimy cele twojej firmy, zarówno te krótko-, jak i długoterminowe, i upewnimy się, że rozwiązanie, które otrzymujesz, jest wydajne, elastyczne i gotowe do wsparcia twojej firmy na dalszych etapach planu sukcesu.