Adresa: Nám. 14. října 1307/2 CZ-150 00 Praha, Česká republika

Telefon: +420 606638183

www.sparta.cz

Pripadova studie

O klubu

AC Sparta je fotbalový klub založený v roce 1893, kdy mít vlastní stadion byl jen sen. Když se ohlédneme za roky svého vývoje, přes těžké časy, válku, ztracené hráče a prohrané zápasy, je dnes AC Sparta nejúspěšnějším a nejdůležitějším klubem české fotbalové historie. Skládá se z 20 týmů různých věkových a výkonnostních kategorií.

 

Není divu, že se AC Sparta ve svém neustálém pokusu o zlepšení rozhodla obrátit na platformu CRM č. 1 pro správu svého věrnostního programu členství. Ve skutečnosti je Sparta prvním fotbalovým klubem v České republice, který pro své fanoušky začal vytvářet program členství. A tak začal fansfactory implementovat Salesforce CRM společně s AC Sparta.

Výzva

Hlavním cílem a výzvou bylo mít 360 stupňový pohled na zákazníka pomocí Salesforce CRM. Jednou z hlavních motivací k implementaci CRM bylo také dodržování předpisů GDPR. Soukromá data jsou citlivým problémem, který je bezpečně uložen v systému Salesforce CRM. Společnost věděla, že databáze jejich zákazníků je obrovská, ale chtěli ke každému zákazníkovi vytvořit osobnější přístup a poznat:

 • Co obvykle nakupují.  
 • Jak často.
 • Jejich věk.
 • Geografická data.
 • Co mají rádi.
 • Co kupují - permanentka nebo jednorázový lístek.
 • Kdy přijdou a skrz kterou bránu - aby poznali vytíženost stadionu z hlediska místa a času.
 • Jaký počet zápasů navštíví - např. nabídnout permanentku.

 

Na základě obdržených informací Sparta implementovala proces segmentace, jehož výsledkem byl věrnostní program členství pečlivě cílený na každou segmentovanou skupinu.

Proces implementace a základní funkce:

AC Sparta chápe Salesforce jako páteř digitální interakce se svými fanoušky. Data shromážděná z různých zdrojů jsou ukládána a zpracovávána ve službě Salesforce. Proces implementace proběhl hladce a trval 2 měsíce. Zákaznické centrum, potraviny a nápoje plánuje společnost v budoucnu realizovat jako 3. etapu. Každá interakce návštěvníka s klubovým webem je zaznamenána v Salesforce.

Poté, co si fanoušek na webu zakoupí členství, je v Salesforce vygenerována faktura, která je fanouškovi zaslána e-mailem. Protože Salesforce sám o sobě není účetním systémem, byla na platformě Salesforce vytvořena celá logika generování čísel faktur pro různá členství a všechny důležité informace související s fakturou a důležité pro účetnictví.

Klíčové benefity:


 

 • Každému zákazníkovi je přiřazeno jedinečné ID uživatele, které se zobrazuje v 360 stupňovém pohledu CRM na jeho nákupní chování. Sparta tak pozná preference zákazníka, jaký obsah se mu líbí, jaký je jeho oblíbený hráč, jaké lístky kupuje atd.
 • Když zákazník provede nákup členství, Salesforce CRM vygeneruje fakturu automaticky v rámci svého účtu. Pomáhá omezit manuální práci a vyvarovat se chyb.


 • Díky provedené segmentaci jsou každému zákazníkovi nabízeny jedinečné návrhy šité na míru podle jeho nákupních preferencí.
 • Díky službě Salesforce CRM mohou prodejní a marketingové týmy rychle a snadno spolupracovat v reálném čase, aby zůstaly informované a produktivní napříč zákaznickými účty a novými projekty.


Marek Časta

Senior specialista na digitální marketing

Jak digitalizace a automatizace postupně roste ve všech průmyslových odvětvích, klademe v AC Sparta Praha důraz na rozhodování na základě dat a jejich analýzy. Bez dat jsme se pohybovali pouze v oblasti předpokladů, integrace Salesforce CRM tento přístup výrazně změnila. Nyní jsme vyzbrojeni správným nástrojem, který pomáhá plnit potřeby našich zákazníků.

Cítíte se inspirováni případovou studií AC Sparta?

Kontaktujte naše obchodní manažery a prodiskutujte fáze projektu.