Adresa: Nám. 14. října 1307/2 CZ-150 00 Praha, Česká republika

Telefon: +420 606638183

B2B Marketingová Automatizace

B2B Marketingová Automatizace


Co rozumíme pod pojem B2B marketingová automatizace a komu je určena? Pokud klienty vaší společnosti jsou firmy a ne koncoví spotřebitelé, pokud je vaším cílem vytěžit co nejvíce z interakce s vaším stávajícím nebo potenciálním klientem či postupně zvyšovat jeho informovanost o vašich službách a produktech a to vše dělat s menším počtem pracovníků než dosud, potom jste na správném místě.

 

B2B marketingová automatizace od Salesforce známá též pod názvem Pardot vám umožní zásadně snížit marketingové náklady díky principu “nastav a zapomeň”. Vámi nastavené workflow, které bude s klientem automaticky komunikovat dle jeho interakce s vaším webem, emailem či jiným kanálem, činí z Pardotu unikátní řešení s náskokem před konkurencí.  

 

Proč je takové workflow vlastně potřeba? Obchod mezi firmami má narozdíl od nákupů koncového spotřebitele mnoho odlišností. Předně se nejedná o náhodný nebo impulsní nákup či nákup dle momentální nálady. Naopak jde o delší proces, kdy váš potenciální klient potřebuje získat postupně co nejvíce informací o vás, o produktu, o jeho výhodách. A velmi ocení, pokud mu tento proces ulehčíte. Říká se tomu “lead nurturing”. A správně nastavené workflow udělá tuto práci za vás, krok za krokem.

 

Produkty v oblasti B2B jsou většinou výrazně dražší než v segmentu B2C, většinou o jejich pořízení rozhoduje více lidí a nákup podléhá firemním procesům. Proto váš potenciální klient potřebuje mít 100% jistotu, že své prostředky vynaloží efektivně a pořízení vašeho produktu mu přinese kýžený efekt. A proto potřebuje informace, čím více, tím lépe.

 

Koupě vašeho produktu klientem často znamená začátek dlouhodobého partnerství. To může znamenat postupné pořizování dalších vašich produktů či služeb nebo poskytování služeb na produkty navázaných. Vše výše popsané platí i zde, vašeho zákazníka neustále kontaktuje vaše konkurence a je potřeba jej ujišťovat, že jste schopni zajistit jeho budoucí potřeby, i ty, o kterých zatím neměl ani tušení.  

 

Kliknutím na odkaz zobrazíte ukázku fungování řešení Pardot.

Jaké jsou charakteristiky Pardot?


Pardot je skvělý nástroj pro malé i velké marketingové týmy. Díky němu výrazně zvýšíte počet potenciálních zakázek, které poté zpracují vaši obchodníci. Nebo jim umožníte soustředit se na ty nejžhavější, protože Pardot Vám řekne, které to jsou. To vše s menším počtem pracovníků.

Segmentovaná komunikace

 

Segmentovaná komunikace je podmínkou každého úspěšného marketingu. Klient nechce dostávat obecné informace, potřebuje přesně vědět, jak mu váš produkt či služba pomohou. Proto je potřeba segmentovat a oslovovat klienty individuálně. V Pardotu můžete nastavit segmentaci klientů automaticky a podle toho přesně zacílit komunikaci. 

Poznejte preference klienta

 

Když budete vědět, kterou stránku vašeho webu klient navštívil a kde se nejvíce zdržel, jak reagoval na vaši emailovou kampaň, můžete potom lépe porozumět jeho potřebám a správně nastavit další komunikaci s ním. Pardot to navíc udělá za vás. 

Zlepšete vzhled emailů

 

Lidé kupují očima. Pokud budou emaily, které klientům posíláte hodnotné nejen z hlediska obsahu, ale i vzhledově zajímavé a přitažlivé, rozhodně zvýšíte jejich čtenost a pravděpodobnost, že klient “podnikne akci”. Pardot vám to umožní lehce a jednoduše bez IT znalostí.

Víte, co se děje s vašimi zprávami

 

Díky Pardotu získáte zpětnou vazbu nejen o tom, zda klient váš email otevřel, zda klikl na odkaz v něm, ale též, zda z odkazu dále a na jaké stránky vašeho webu pokračoval. To je důležité pro poznání jeho potřeb, segmentaci a zpřesnění nabídky. Nebo získání informace, zda je již nyní připraven koupit.

Vydejte se s klientem na cestu

 

Nastavte celé workflow, proces, jaké informace a kdy na základě toho, jak klient reagoval na vaši komunikaci, mu dále předat. Tím zajistíte správnou segmentaci (může se měnit dynamicky či automaticky kontinuálně zpřesňovat)l, poskytnete mu ve správný čas ty informace, které potřebuje k tomu, aby mohl provést správné rozhodnutí. Celý proces poběží automaticky díky jeho nastavení na mnoho dnů či týdnů dopředu. Již žádná ruční a opakující se práce, při které navíc mohou vzniknout lidské chyby.

Podpořte vaše obchodníky

 

Díky Pardotu můžete automaticky vyhodnocovat reakci každého klienta na vaši komunikaci. Tento bodovací systém dá vašim klientům informaci, kteří potenciální zákazníci jsou ti “nejžhavější” a na které se hned zaměřit. A protože rychlost se zde počítá, budete rychlejší než vaše konkurence.

Rychlá návratnost investice

 

Poměr cena/výkon je u Pardotu skvělý. Jak licence tak implementace vůbec nejsou drahé a přitom přinesou velmi rychlý efekt v podobě většího počtu potenciálních klientů nebo přímo zakázek. Vlastní implementace proti jiným řešením je velmi rychlá, Pardot začnete využívat krátce po jeho pořízení.


Pardot je součástí rodiny řešení Salesforce. Proto i jeho integrace se Salesforce, pokud jej již využíváte, je samozřejmostí. Vlastní provádění kampaní a nastavení workflow řešíte v Pardotu, vaši obchodníci potom při práci s leady nebo kontakty v Salesforce získávají potřebné informace k tomu, kterému klientovi se nejdříve věnovat.

Líbí se Vám Pardot a rádi byste zvýšili výkon vašeho marketingu? Potom neváhejte a co nejdříve se na nás obraťte, bude nám potěšením se vám věnovat. Čím dříve začnete s Pardot, tím rychleji zvýšíte své tržby.


Zlepšete s námi Váš marketing.

Napište nám

Políčko je vyžadováno
Políčko je vyžadováno Nesprávný email
Políčko je vyžadováno
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána
Litujeme, vaše zpráva nebyla odeslána